Archiwa Miesięczne: luty 2014

Znak CE – szkolenia w pierwszej połowie roku 2014 odbędą się jeszcze w POZNANIU, WARSZAWIE, TRÓJMIEŚCIE (Gdynia) i KRAKOWIE

Największa i najbardziej renomowana firma zajmująca się procedurami certyfikacji CE (ocena zgodności wyrobów podlegających pod dyrektywy Nowego Podejścia) ogłasza plan szkoleń dotyczących samodzielnego wdrożenia oznakowania CE. Samodzielne wdrożenia znaku CE nie zawsze wymaga udziału jednostki notyfikowanej !!!

Historia szkoleń Centrum Certyfikacji CECE-Polska sięga roku 2003. Firma zajmowała się oznaczeniem CE jeszcze przed wejściem Polski do Unii Europejskiej. Przed rokiem 2003 firma wdrażała znak CE na wyroby oferowane w tak zwanej Starej Unii. Szkolenia prowadzą osoby stojące na czele grup doradczych, zajmujących się kompleksowymi wdrożeniami znaku CE, posiadające wieloletnie doświadczenie i setki procesów oznakowania CE, za sobą.

Firma jako największy gracz rynku oznaczenia CE wraz ze szkoleń sprzedaje bardzo obszerne materiały w wersji elektronicznej, nośniki elektroniczne z przepisami (dyrektywy, ustawy, monitory polski, wykazy norm zharmonizowanych, grafiki oznakowania /znak CE i znak budowlany B/) oraz potężne wsparcie w postaci infolinii informacyjnej na temat oznakowania CE aż na dwa lata.

W szkoleniach biorą udział małe i średnie przedsiębiorstwa oraz ogromne koncerny między innymi: PHILIPS, P&G, HOCHLAND, CAT, LPP, VOX, GM, WAVIN, SKANSKA, STRABAG, PKP, PKP CARGO, BRIDGESTONE, TP, IKEA, JYSK, TOYOTA, HUSQVARNA itd.

Szkolenia odbywają się w najlepszych i najbardziej ekskluzywnych centrach konferencyjnych w kraju. W Poznaniu szkolenia CE odbywają się w Concordia Design odrestaurowanej starej drukarni, w Warszawie w jednym z najwyższych wieżowców w Golden Floor Plaza przy alejach Jerozolimskich, w Gdyni w Hotelu Nadmorskim**** położonym w centrum miasta na Wale Pomorskim w odległości 50m od plaży oraz w Krakowie w hotelu Qubus****.

 Najbliższe szkolenia dotyczące znaku CE odbędą się w Poznaniu już w marcu 2014.

Szkolenie znak CE dla zabawek

(dyrektywa 2009/48/WE – dyrektywa zabawkowa)

18.03.2014 POZNAŃ – Concordia Design ul. Zwierzyniecka 3 – szczegóły >>> KLIKNIJ <<<

____________________________________________________________________

Szkolenie znak CE podstawy

(wszystkie dyrektywy Nowego Podejścia wymagające oznakowania CE)

19.03.2014 POZNAŃ – Concordia Design ul. Zwierzyniecka 3 – szczegóły >>> KLIKNIJ <<<

____________________________________________________________________

Szkolenie znak CE dla maszyn i urządzeń

(dyrektywa 2006/42/WE, dyrektywa 2004/108/WE – EMC, dyrektywa 2006/95/WE – LVD)

20.03.2014 POZNAŃ – Concordia Design ul. Zwierzyniecka 3 – szczegóły >>> KLIKNIJ <<<

____________________________________________________________________

Szkolenie znak CE i znak B

(rozporządzenie 305/2011 CPR zastępujące dyrektywę budowlaną 89/106/EWG CPD, Dz.U. 04.198.2041)

21.03.2014 POZNAŃ – Concordia Design ul. Zwierzyniecka 3 – szczegóły >>> KLIKNIJ <<<

Szkolenia znak CE

informacja o szkoleniach znak CE POZNAŃ WARSZAWA GDYNIA KRAKÓW

NASTĘPNE SZKOLENIA ZNAK CE:

Szkolenie znak CE zabawki

  • WARSZAWA – 15.04.2014
  • GDYNIA – 13.05,2014
  • KRAKÓW – 10.06.2014
  • więcej informacji +48 61 830 81 81

Szkolenie znak CE podstawy

  • WARSZAWA – 16.04.2014
  • GDYNIA – 14.05,2014
  • KRAKÓW – 11.06.2014
  • więcej informacji +48 61 830 81 81

Szkolenie znak CE dla maszyn i urządzeń

  • WARSZAWA – 17.04.2014
  •  GDYNIA – 15.05,2014
  • KRAKÓW – 12.06.2014
  • więcej informacji +48 61 830 81 81

Szkolenie znak CE i znak B

  • WARSZAWA – 18.04.2014
  • GDYNIA – 16.05,2014
  • KRAKÓW – 13.06.2014
  • więcej informacji +48 61 830 81 81

 

Dla portalu CE-maszyny.pl Szymon Maliński

Oznakowanie CE, a afera ADAC, czyli mit niemieckiego porządku…

W Polsce jak i w wielu krajach europejskich dominuje przekonanie o niemieckiej solidności, skrupulatności oraz porządku. Niemcy posiadają wiele instytucji znanych na całym świecie cieszących się dużym zaufaniem. W oznaczeniu CE instytucjami tymi są na pewno TUV i DEKRA. Jednak czy niemieckie firmy badawcze nadal stanowią ostoję jakości ? Czy niemieckie firmy badawcze ostoją obiektywnego spojrzenia na produkt ?

Od wielu lat zauważa się, że Niemieccy przedsiębiorcy sprzedają sprzęty bez odpowiedniej dokumentacji, bez oznakowania CE (oznakowanie CE), bez instrukcji w języku np. polskim (przy wyrobach kierowanych na polski rynek). Zauważa się nagminne przedstawienie niezgodnych z prawem DEKLARACJI ZGODNOŚCI WE, DEKLARACJI WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWYCH , etykiet posiadających oznakowanie CE bez danych wymaganych w przepisach szczegółowych. Zjawisko to z roku na rok się pogłębia. Niemieckim firmy jeśli chodzi o oznakowanie CE obrały wyraźny kierunek na Włochy. Bardzo wiele firm Włoskich ma ogromne problemy z respektowaniem przepisów dotyczących oznakowania CE.

Od lat wiadomo też, że największe niemieckie marki certyfikujące są też najczęściej podrabianymi markami jeśli chodzi o badania zgodności z dyrektywami Nowego Podejścia (oznakowanie CE). Oczywiście chodzi tu głównie o rynek chiński.

Do tego wszystkiego początek roku 2014 przynosi nam aferę ADAC, czyli aferę jednej z najbardziej znanych instytucji testującej samochody i ich wyposażenie. Afera jest niewątpliwie największą porażką niemieckiego automobilklubu, prowadzącego szereg działalności związanych z usługami, ratownictwem i badaniami. ADAC zarzuca się, że ustawiała wyniki dotyczące wyboru samochodu roku, testy opon, itp.. Jakie nieprawidłowości wyjdą w najbliższym czasie dowiemy się niebawem. Nie do pomyślenia jest, że ADAC testuje także foteliki dla dzieci, i przeprowadza crash testy.

Można, stwierdzić, że niemieckie firmy zapomniały o swoich korzeniach. Coraz rzadziej oferują nowoczesne rozwiązania i elastyczność działań. Firmy te coraz częściej działają jak polskie instytuty i jednostki naukowe, w których niewiele zmieniło się od dziesiątek lat, a klient nadal jest intruzem.

Oznakowanie CE-Polska

znak CE i logo CE-Polska największej firmy zajmującej się oznakowaniem CE w Polsce

Oznakowanie CE w Polsce

Wiele światowych koncernów decyduje się na korzystanie z usług polskich komercyjnych instytucji, które działają sprawnie, są elastyczne dla potrzeb klienta i tworzą usługi najwyższej jakości. Wystarczy wspomnieć o CE-Polska instytucji zajmującej się wdrażaniem oznakowania CE (oznakowanie CE), która na polskim rynku bardzo skutecznie zaznaczyła swoją pozycję odbierając niemieckim koncernom wiele klientów. Ciekawostką jest to, że niemiecki TUV szkoli swoich pracowników na szkoleniach otwartych CECE-Polska – więcej o szkoleniach >>>KLIKNIJ<<<

Podsumowując nie wierzmy ślepo topowym markom, nasz polski rynek oferuje wiele perełek jak chodzi o produkty i usługi. Na pewno na rynku szkoleniowo badawczym polskie firmy radzą sobie całkiem dobrze i skutecznie walczą z zagraniczną konkurencją.

Dla CE-maszyny.pl Szymon Maliński